Açık Emar (Open MR)

Açık Emar (Open MR)

Betatom Açık emar sistemi ile hastalar ürkütmeden hatta yanlarına refakatçı alarak yalnızlık hissini yaşatmadan (hiçbir zararlı röntgen ışını içermedği için hamileler de dahil) rahatlıkla emar çekilebilmektedir.
Açık Emar (Open MR)

Yüksek teknolojiyle üretilen ve Betatom’ da hizmete giren Açık MR cihazı sayesinde artık, standart MR cihazlarına sığamayan hastalar ve kapalı yer fobisi (klostrofobisi) olan hastalar da yüksek teknolojiden yararlanabilecek.

Son derece modern bir dizayn, şekil, yumuşak hat ve renklere sahip cihaz ile hastaları ürkütmeden hatta yanlarına refakatçı alarak yalnızlık hissini yaşatmadan (hiçbir zararlı röntgen ışını içermedği için hamileler de dahil) inceleme rahatlıkla gerçekleştirilebilmektedir.

Açık MR sistemlerinde genelde 3 tarafı açık geniş daha ferah ve daha az gürültülü bir ortamda inceleme gerçekleşir. Kapalı alan korkusu (klaustrofobi) olan ya da kaygı dereceleri (anxiety) yüksek olgularda , kilolu olgularda, nefes darlığı çeken düz ya da başını yükseltmeden yatamayan hastalarda kooperasyon güçlüğü çekilen çocuk (pediatrik) olgularda açık emar rahat konforlu bir ortam Sunar. Yeni nesil bu cihazımızda array teknoloji mevcuttur. Beyin,serkival,lomber,toraks,tüm batın,el bileği,diz,dirsek,omuz,kalça gibi tüm çekimleri yapabilmektedir.

Kapalı alan fobisi olan hastalar daha önce anestezili olarak alınabiliyordu.

Kapalı alanlarda kalmaktan korkan hastalarda, Emardan yararlanılarak tanı konulmasında sıkıntılar yaşanıyordu. Şimdi bu hastaların önemli bir bölümü de Emardan daha kolay yararlanma imkanı buluyor. Uzmanlar her 100 hastadan 10-15’inde kapalı alanda kalma fobisi olduğunu, bunların yüzde 5-10’unu ağızdan alınan sakinleştirici ilaçlar vererek, ya da telkinle cihaza alabildiklerini söylemektedir. Ancak buna rağmen ortalama yüzde 5 oranındaki bir hasta grubunun ne yapılırsa yapılsın Emar cihazına giremiyorlar. Artık bu hastaların da önemli bir kesiminin anestezi almadan Açık MR cihazına girebilecektir.


AÇIK EMAR ( Opem MR) Sisteminin diğer sistemlerden farkı ve üstünlüğü;

* Kapalı MR tetkiklerinde hastanın en büyük sıkıntısı bu tetkikin tünel gibi kapalı bir alanda yapılması idi. Açık Sistem MR’da hastanın dört tarafı tamamen açıktır. Bu durum kapalı mekan korkusu olan kişiler (Klostrofobik), nefes darlığı çekenler, kilo problemi olanlar, özellikle de çocuk ve yaşlı hastalar için büyük bir avantaj sağlamaktadır. Hastanın rahat ve geniş bir alanda tetkik yapılmaktadır. Hasta yakını da tetkik esnasında hastanın yanında kalabilmektedir.

* Çocuklara anestezi gerekmeden tetkik yapılabilir.
* Hastalarımızın yakınları tetkik sırasında refakatçi olarak kalabilirler.
* İşlem sırasında hastalar, yakınları ile konuşabilir, dergi okuyabilir, müzik dinleyebilirler.
* Hastanın oturur veya yan pozisyonda bile MR’ı çekilebilir.
* Açık Sistem MR’da astımlıi kalp ve tansiyon rahatsızlığı olan hastalar daha rahat tekik yaptırabilirler
* Diz protezi, kalça protezi olan hastalar ile kırık sonrası ameliyat ile vücuda plak, vida konulan hastalar Kapalı MR’a giremezler, fakat AÇIK MR’da bu problem olmaz.

Bizi Arayın! +90 (212) 557 76 98
E-Posta Gönderin! info@betatom.com.tr

Randevu Talep Formu

Kişisel bilgilerinizi 3. kişi ya da kurumlarla paylaşmaz. Kişisel bilgileriniz size ulaşabilmek amacıyla kullanılır.