BİLGİ BANKASI

Vücudun herhangi bir bölgesinin kesitsel olarak görüntülenmesidir. MR cihazı dev bir mıknatıstan oluşmaktadır x ışınları kullanmaz, elektromanyetik ve radyo dalgaları ile görüntüleme yapar. İnceleme sırasında hasta cihaz masasına yatırılmakta ve dev mıknatısın içinde bulunan tünele masa iletilmektedir. İnceleme sırasında mutlaka hareketsiz durmanız gerekmektedir.

MRG incelemesi için cihazda 10-20 dakika kadar durmak gerekebilir. Sürenin değişkenliği incelenecek olan alanın yerine ve hastalık hakkında toplanması gereken bilgi miktarına bağlıdır.

Açık emar sistemi kapalı emar sistemine göre daha rahat bir sisteme sahiptir. Açık emar sistemi ile hastalar kapalı emardaki gibi tünel gibi bir odanın içine konulmuyor her tarafı açık olan bir sisteme sahiptir ve kapalı sistemdeki gibi yatar pozisyonda yapılmasına gerek yoktur. Bunun aksine otururken de çekilebilmektedir. Açık emar özellikle kapalı alan fobisi olan kişiler ve kapalı emar sistemine sığmayan kişiler için çok alternatif bir cihaz olmuştur.

Bizi Arayın! +90 (212) 557 76 98
E-Posta Gönderin! info@betatom.com.tr

Randevu Talep Formu

Kişisel bilgilerinizi 3. kişi ya da kurumlarla paylaşmaz. Kişisel bilgileriniz size ulaşabilmek amacıyla kullanılır.